Ajans Psikoloji, psikoloji alanında bilimsel araştırmalara dayanan haberlere yer veren bir başvuru kaynağı. Amacımız, insan davranışlarının ve ruh sağlığının pek çok yönünü içeren son bilimsel gelişmeleri okuyucuyla buluşturmak, alanında uzman kişilerin, akademisyenlerin ve araştırmacıların çalışmalarına ve paylaşımlarına yer vermek. Bu sitede yazılanlar, psikolojiyle ve bu alandaki bilimsel gelişmelerle ilgilienen araştırmacılar, uzmanlar ve öğrenciler tarafından hazırlanıp sunuluyor.

Bu amaçla hem haber peşinde koşuyor ve en son bilimsel yayınları takip ediyor, hem Türkiye’nin psikoloji alanındaki önemli araştırmacı, akademisyen ve uzmanlarını sitede yazılarını yazmak, görüşlerini paylaşmak ve araştırmalarını duyurmak için davet ediyoruz. Bunun yanında yurt dışında ve Türkiye’de yapılan araştırmaların ayrıntılarını ilk ağızdan duymak amacıyla araştırmayı yapan kişi veya gruplarla görüşmeler/röportajlar yaparak bunları düzenli olarak yayınlıyoruz. Ayrıca alandaki önemli bazı kitapların tanıtımını da sitemizde bulabilirsiniz.

Kalite ve güvenirlik ilkelerini sağlamak amacıyla, verilen bilgilerin referanslarını göstermek ve okuyucuyu doğru kaynaklara yönlendirmek ise en önemli değerlerimiz arasında.

Öğrencilerin, araştırmacıların, akademisyenlerin, eğitimcilerin, habercilerin ve psikolojiyle ve bilimsel gelişmelerle ilgilenen herkesin Ajans Psikoloji’de buluşmasını, Psikoloji Bilimi’nin bilgi kirliliğinden uzakta gelişmesini diliyoruz.